Go Back   Forno Bravo Forum: The Wood-Fired Oven Community > Pizza Oven Design and Installation > Pompeii Oven Construction

Like Tree2Likes

Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
Old 04-24-2014, 02:47 PM
Serf

Default Re: 90cm (35-36 inch) Pompeii style oven in Slovenia

Quote:
Originally Posted by artman View Post
tibort - osrednja Slovenija , kaj boš ti tudi gradil?

Uporabljal jo bom za pice, pečenke, kruh,.. kar se bo dalo not pripravit.

GarnerAc - (Is it under an overhang or portico?) under the external roof behind the house, summer kitchen.

Today progres!

by
Ok, I am from the coast... I sent you a PM.
Reply With Quote
Old 04-25-2014, 05:08 AM
Peasant

Artman can I ask you what did you put under your floor bricks. I can't find fireclay anywhere so I am thinking of using just quartz sand.

P.S. Gorenjska
Reply With Quote
Old 04-25-2014, 05:45 AM
Serf

gorazdr - lahko uporabiš kremenčev pesek tko delajo tud tapravi pečarji.Sej tko mam jaz, spodaj mam na betonski podlagi ulit Termovermit 7cm za izolacijo (zmešaš z cementom in vodo in uliješ podlago, poglej "http://www.strojansek-sp.si/vermit/slo/termovermit.htm", pol čez pa 1-2 cm peska oz. kremenčev pesek, nato pa šamot. Lahko uporabiš kremenčev pesek tko delajo tud tapravi pečarji.

GarnerAC - thank you, i will try
Reply With Quote
Old 04-25-2014, 08:45 AM
Peasant

I already poured insulation yesterday. 5" of Termovermit on top of 3" of aac blocks.
How long did you cure Termovermit?
Did you lay first course directly on vermiculite or do you have layer of sand below?

Some info for Slovene:
- Termovermit se dobi v Top domu (19.1€) vprašajte direktno za to ker ne vejo kaj je vermikulit.
- Šamotna opeka je 2.07€ (top dom)

Katero malto uporabljaš? Razmišljam da bi vzel Rofix 961 - do 1300 stopinj po 18.5€

Gorazd
Reply With Quote
Old 04-25-2014, 11:40 AM
Serf

Quote:
Originally Posted by artman View Post
gorazdr - lahko uporabiš kremenčev pesek tko delajo tud tapravi pečarji.Sej tko mam jaz, spodaj mam na betonski podlagi ulit Termovermit 7cm za izolacijo (zmešaš z cementom in vodo in uliješ podlago, poglej "http://www.strojansek-sp.si/vermit/slo/termovermit.htm", pol čez pa 1-2 cm peska oz. kremenčev pesek, nato pa šamot. Lahko uporabiš kremenčev pesek tko delajo tud tapravi pečarji.

GarnerAC - thank you, i will try
Uf, škoda ker nisi malo pobrskal po internetu...calsil board, ki ga pošilja FB kupcem svojih peči najdeš tudi pri nas. Ima boljšo izolativno vrednost in se ne drobi. Pod talne plošče se daje za izravnavo sol...to počnejo pečarji ki sem jih jaz videl pri delu in priznani Neapeljčani kot S. Ferrara na primer... Za vse informacije PM
Reply With Quote
Old 04-25-2014, 12:32 PM
Serf

gorazdr - Termovermit sem sušil en teden, pol sem pa začel lepit prvo vrsto šamotne opeke direktno na termovermit podlago. Nato sem v ta prostor, ki sem ga dobil nasu 1-2 cm kremenčevga peska, ga izravnal in položil gor poden iz šamotne opeke.
Jaz uporabljam omenjeni izdelek roefix 961( 25kg - 20 eurov )in sem zadovoljen, tud na sedežu podjetja so mi zagotovili, da nima bit kej narobe pri uporabi le tega. Je poceni in ne tako nesramno drag kot druge malte (5 kg 13 eurov).
Kje ga pa ti dobiš za 18.5 evrov?

tibort - Za mene je termovermit kot izolacija med betonsko ploščo in pečjo čist zadost, ker mi ni da bi dau nekih 200 + eurov za samo izolacijo.

Zanima me alternativa tem raznim keramičnim izolacijam za izolacijo kupole?

I am interested in an alternative to the various ceramic insulation to isolate the dome?

bye
Reply With Quote
Old 04-25-2014, 12:34 PM
cobblerdave's Avatar
Il Pizzaiolo

G'day
Guys if you can't locate fireclay powder clay will do exactly the same job. The high temp properties of fireclay are not needed at the low temps of these ovens.
And it can be used in the homebrew mortar mix as well as it makes the mortar stick to the brick and is easy to handle.
Regards dave

My Build

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

My Door

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Reply With Quote
Old 04-25-2014, 01:10 PM
Peasant

To dave

In our country any kind of powder clay is expensive. 25kg bag of clay powder costs more than 25kg of mortar suitable for direct fire exposure (rofix 961).
We have an option of using quartz/silica sand or salt. That's what our oven builders use. I don't like salt in contact with concrete as it desolves it over time so I am thinking of using pure sand or sand mixed with lime.

To artman,

For dome insulation I found roockwool high temp blankets 4-12cm thick that are rated to 650 degress celsius. Price for 4cm - 2.75m2 - 22€ .

Artman ceno za rofix sem dobil v top dom - dom trade lesce, obstaja tudi 960 ki je samo okoli 8€ samo ne sme biti direktno na ognju.

CA plošče vem da se dobi Promasil KS 950 samo 50€ za kvadrat 4cm se mi zdi preveč ker ni 5 krat boljša izolacija.
Reply With Quote
Old 04-27-2014, 03:18 AM
Serf

I understand that cost is a major factor. Anyway, try to stick to low dome construction and steel lining of the entryway, if you are going to use it a lot.
For ''cheap'' outside insulation you can use clay that is used in gardening (ekspandirana glina)...
Hope to see more progress soon
Reply With Quote
Old 05-04-2014, 12:10 AM
Serf

Hello,

here is mi progress, i was on holidays in sea

I made iner arch, and 3 row.

by
Attached Thumbnails
90cm (35-36 inch) Pompeii style oven in Slovenia-arch.jpg   90cm (35-36 inch) Pompeii style oven in Slovenia-arch1.jpg   90cm (35-36 inch) Pompeii style oven in Slovenia-arch2.jpg  

Last edited by artman; 05-04-2014 at 12:15 AM.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules